FRISSÍTVE 05.15!
Program neve: 3. Japán Nyelvi Tábor
Időpont: 2011. július 4-8. (H-P)
Helyszín: Dharma Kapuja Buddhista Főiskola (régi nevén Tan Kapuja)
Cím: 1098 Budapest, Börzsöny utca 11.
Jelentkezési időszak:
- Első: május 5 - június 8.
- Második: június 13.-át követően
- Amennyiben az első időszak alatt betelik a létszám, a második elmarad!
- Csak nyelvórák (8x90 perc): 20.000 forint
- Ismerkedés a japán kultúrával (Tintaképkészítés, Kalligráfia, Ikebana, Japán vásár - olcsó!-, Yukata viselés, Zazen meditáció, Shiatsu): 10.000 forint
- Mindkettő: 27.000 forint az első jelentkezési időszakban, másodikban 29.000 forint.
- A.) Kezdő japán csoport, írásjegyeket is tanuló (3~6 fő)
- B.) Alapfokú csoport (3~6 fő)
- C.) Középhaladó csoport, minimum követelménye a te-forma ismerete (8~15 fő)
- D.) Haladó csoport (8~15 fő)
- E.) Egész napra jelentkezőkön kívül az "Ismerkedés a Japán kultúrával" csoportosok (10 fő)
Személyes vélemény, meglátások
A legelső tábor nagyon barátságon és kellemes hangulatú volt, nyelvügyileg is eléggé nekifeküdtünk a témának. A második tábor már sokkal... nemzetközibb volt, mivel a jelenlevők majdnem fele külföldi volt, s valahogy kicsit... zárkózottabb volt, kevésbé családias hangulatú, bár tény és való, nyelv-oktatásilag jobban fel volt építve.
Az oktatás egyébként abban a csoportban, ahol én voltam, japán nyelven zajlott, anyanyelvi tanárral, akinek a munkáját 4-5 japán férfi és nő is segítette, akikkel kommunikációs feladataink voltak. Persze ne gondoljunk kőkemény órákra - rendszeresen játszottunk (például megtanultunk japánul kő-papír-ollózni) és minden elég jól el volt magyarázva (még ha néha akadályozta is kissé a nyelvi gát a dolgot). Házi feladatot kaptunk, nem minden nap ugyan, de amikor igen, az alapos nekiülést igényelt, valamint fűzött feladatfüzetünk is volt, amit ők adtak, s amiből dolgoztunk - így akár első nap végig lehetett böngészni az egész heti "programot".
Apropó, a "munkafüzet" mellé programlapot is kaptunk, illetve személy- és csoportazonosításra alkalmas kártyát is, nyakba akasztósat, valamint tavaly tábori póló is jártX3
Ami a vásár-részhez kapcsolódóan megjegyzést követel, az az, hogy nagyon olcsó, és kalligráfia eszközöktől kezdve japán ruházati eszközökön át étkezéshez való tárgyakig rengeteg mindent lehet kapni. S japánul "kell" vásárolni ;)
A délutáni programok többsége nálunk japánul ment, s szinkrontolmácsolást kaptunk hozzá.
Összességében talán ezt tudnám mondani, mintegy kedv-csinálónak, személyes tapasztalataim alapján =D
Érdemes lenne menni? Lehet, hogy mennék :). És akkor legalább az egyik (5-9 éveseknek meghirdetett tábort...) ellóghatom :D. Meg érdekesnek hangzik :).
VálaszTörlésTe jössz? :) Mert én nagyon szívesen mennék. És lehet, a nyelvi részre befűzném talán Lilt is (csak nyilván nem egy csoportba kerülnénk).
VálaszTörlésÁhh, hogy pont most kezdtem el dolgozni, pedig nagyon szívesen elmennék... De nem tudom, majd még meglátom. :) Vagy ha most nem jön össze, akkor talán majd jövőre. ^^
VálaszTörlésNana: Szívesen mennék, mert eddig is nagyon jó volt, csak a maga módján egyben rémálom is volt azértXD (Közben épp titokban ímélben kérdezek rá náluk részletekre, amilyen információk nem jutottak el hozzám...X3)
VálaszTörlésIchiGo: szerintem érdemes kipróbálni, élménynek mindenképp. (főleg, ha az embert nem zavarja, hogy a tábot fele kissé antiszoc külföldi...)
Kishi: ha megtudsz valami új infót, továbbítanád? :)
VálaszTörlésTerveim szerint amint valami új információt kapok (bármi használhatót mondjuk) azzal rögtön frissítem ezt a bejegyzést. =)
VálaszTörlés